Jump to content

Photo
- - - - -

Έρχονται νέα Macs στις 27 Οκτωβρίου

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 OFFLINE   e-Novator

e-Novator

Administrator

• Administrators
  • 6,905 posts
  • Joined 18-July 10
  • Real Name: Γιαννης
  • Twitter
  • Facebook
  • Youtube
  • Apple Family Tree: Mac Mini i7 2.6Ghz (2012),ThunderBolt Display, iPhone 6S 64Gb, iPad Air 2 64, iPod Nano 6G 16Gb

Posted 20 October 2016 - 05:52 AM

Η Apple έστειλε προσκλήσεις στα μέσα μαζικής ενημέρωσης για την εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη, 27, Οκτώβρη  στο Cupertino. 

helloagainoctober27event-800x548.jpg

Η εκδήλωση του Οκτωβρίου αναμένεται να επικεντρωθεί στην εισαγωγή νέων Macs, και πιο συγκεκριμένα  στην νέα σειρά Macbook Pro . Σύμφωνα με φήμες, τα νέα MacBook Pro θα έρθουν με ένα νέο σχεδιασμό, γεγνος που είχαμε να δούμε από το 2012 . 

Σύμφωνα με τις φήμες που είχαμε αναφερθεί και στο παρελθόν, τα νέα Macbook Pro θα διαθέτουν ένα λεπτότερο, ελαφρύτερο σχεδιασμό, με ένα μεγαλύτερο και ευαίσθητο στην πίεση trackpad και πληκτρολόγιο  με τον μηχανισμό πεταλούδα. Το MacBook Pro θα είναι διαθέσιμο σε μοντέλα 13 και 15-ιντσών, και θα περιλαμβάνει USB-C με USB 3.1 υποστήριξη για μεγαλύτερες ταχύτητες μεταφοράς, Thunderbolt 3, και Touch ID.  . 

"Every choice is the death of all other possibilities"

#2 OFFLINE   iceage2609

iceage2609

AppleManiac

• Member
  • 442 posts
  • Joined 05-November 10
  • Real Name: Βασίλης
  • Twitter
  • LocationAgrinio
  • Apple Family Tree: iPad Mini Retina - iphone 5 - iPod Nano 6th Gen - Apple Tv2

Posted 20 October 2016 - 01:31 PM

Εκτός από την σειρά των MacBook έχουν ακουστεί φήμες και για παρουσίαση καινούργιων iMac;

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

Follow Me On Twitter : @iceage_2609

#3 OFFLINE   e-Novator

e-Novator

Administrator

• Administrators
  • 6,905 posts
  • Joined 18-July 10
  • Twitter
  • Facebook
  • Youtube
  • Apple Family Tree: Mac Mini i7 2.6Ghz (2012),ThunderBolt Display, iPhone 6S 64Gb, iPad Air 2 64, iPod Nano 6G 16Gb

Posted 20 October 2016 - 02:18 PM

Εκτός από την σειρά των MacBook έχουν ακουστεί φήμες και για παρουσίαση καινούργιων iMac;

λογικό θα ήταν μιας και έρχονται συνήθως μαζί με τα macbook

αλλά λόγω της intel και επεξεργαστές που θα αργήσουν να βγουν δεν ξέρω ένα θα δούμε και νέα iMacs

καλορίζικο το νέο μήλο Βασίλη!

• iceage2609 likes this

#4 OFFLINE   iceage2609

iceage2609

AppleManiac

• Member
  • 442 posts
  • Joined 05-November 10
  • Twitter
  • LocationAgrinio
  • Apple Family Tree: iPad Mini Retina - iphone 5 - iPod Nano 6th Gen - Apple Tv2

Posted 20 October 2016 - 02:28 PM

λογικό θα ήταν μιας και έρχονται συνήθως μαζί με τα macbook
αλλά λόγω της intel και επεξεργαστές που θα αργήσουν να βγουν δεν ξέρω ένα θα δούμε και νέα iMacs

καλορίζικο το νέο μήλο Βασίλη!

Ευχαριστώ πολύ, να 'σαι καλά. :-) Η αλήθεια είναι ότι περιμένω κάποια καινούρια μοντέλα σε iMac μήπως πέσουν τα παλιά ώστε να καταφέρω να πάρω ένα. Αν και με αυτές τις τιμές μέχρι στιγμής φαίνονται απαγορευτικά.
Μόνο εάν βρεθεί κάποιος στο ίδιο στυλ που έγινε με το τηλέφωνο. Δηλαδή με κάποιο τρόπο να μου φέρει κάποιο από Αμερική αν και στην περίπτωση των iMac είναι πολύ πιο δύσκολο.
Οι διαφορές τιμών πλέον όχι μόνο μεταξύ Αμερικής και Ευρώπης αλλά και λόγω του παρα πολυ υψηλού Φ.Π.Α. που έχουμε είναι χαώδης.
Σκέψου ότι στην Ελλάδα το τηλέφωνο έβγαινε στα 820 € νομίζω περίπου και η απόδειξη μαζί με το ΦΠΑ απο USA που μου το φερανε,κ λεμε τελική τιμή, βγήκε 591,5€ !!!! Οπότε καταλαβαίνουμε την διαφορά....

#5 OFFLINE   e-Novator

e-Novator

Administrator

• Administrators
  • 6,905 posts
  • Joined 18-July 10
  • Twitter
  • Facebook
  • Youtube

Posted 20 October 2016 - 02:31 PM

Ευχαριστώ πολύ, να 'σαι καλά. :smile: Η αλήθεια είναι ότι περιμένω κάποια καινούρια μοντέλα σε iMac μήπως πέσουν τα παλιά ώστε να καταφέρω να πάρω ένα. Αν και με αυτές τις τιμές μέχρι στιγμής φαίνονται απαγορευτικά.
Μόνο εάν βρεθεί κάποιος στο ίδιο στυλ που έγινε με το τηλέφωνο. Δηλαδή με κάποιο τρόπο να μου φέρει κάποιο από Αμερική αν και στην περίπτωση των iMac είναι πολύ πιο δύσκολο.
Οι διαφορές τιμών πλέον όχι μόνο μεταξύ Αμερικής και Ευρώπης αλλά και λόγω του παρα πολυ υψηλού Φ.Π.Α. που έχουμε είναι χαώδης.
Σκέψου ότι στην Ελλάδα το τηλέφωνο έβγαινε στα 820 € νομίζω περίπου και η απόδειξη μαζί με το ΦΠΑ απο USA που μου το φερανε,κ λεμε τελική τιμή, βγήκε 591,5€ !!!! Οπότε καταλαβαίνουμε την διαφορά....

η διαφορά με Αμερική είναι τεράστια ναι!

και που να ήταν στα υψηλά του το δολάριο θα έβγαινε ακόμα χαμηλότερα!

από Αμερική iMac?να το δω αυτό να το μεταφέρει και να το κρύβει από τελωνείο!χαχαχχαχα

#6 OFFLINE   iceage2609

iceage2609

AppleManiac

• Member
  • 442 posts
  • Joined 05-November 10
  • Twitter
  • LocationAgrinio

Posted 20 October 2016 - 02:35 PM

η διαφορά με Αμερική είναι τεράστια ναι!
και που να ήταν στα υψηλά του το δολάριο θα έβγαινε ακόμα χαμηλότερα!
από Αμερική iMac?να το δω αυτό να το μεταφέρει και να το κρύβει από τελωνείο!χαχαχχαχα

Δυστυχώς δεν γίνεται με αυτό τον τρόπο, ο μόνος τρόπος ο οποίος μπορεί να γίνει είναι με αποσκευή, δηλαδή ανοιγμένο οπότε δεν μπορώ να του πουν τίποτε γιατί θα μπορεί να υποστηρίξει ότι είναι ο δικός του ο υπολογιστής. Δεν είναι καινούργιος δηλαδή είναι μεταχειρισμένος και απλά τον παίρνω για να πάω το ταξίδι μου στην Ευρώπη.

Το κακό είναι ότι για να μεταφέρεις μία τέτοια αποσκευή και ένα τέτοιο μέγεθος θες ειδική τσάντα η οποία εάν σου επιτρέψουν να την πάρεις στο αεροπλάνο έχει καλώς, εάν όχι την πάτησες.
Κοστίζει πάρα πολλά για να διασφαλίσεις ότι είναι σε τέτοια τσάντα που δεν θα σπάσει μαζί με τις υπόλοιπες αποσκευές. Εάν δηλαδή δεν μπορείς να το πάρεις σε ειδική τσάντα σαν χειροαποσκευή το ξεχνάς, δεν υπάρχει περίπτωση να το βάλεις μέσα σε βαλίτσα ή άλλη τσάντα και να μη το σπάσουν στα μπαγκάζια τα κοινά.

#7 OFFLINE   e-Novator

e-Novator

Administrator

• Administrators
  • 6,905 posts
  • Joined 18-July 10
  • Twitter
  • Facebook
  • Youtube

Posted 20 October 2016 - 02:50 PM

Δυστυχώς δεν γίνεται με αυτό τον τρόπο, ο μόνος τρόπος ο οποίος μπορεί να γίνει είναι με αποσκευή, δηλαδή ανοιγμένο οπότε δεν μπορώ να του πουν τίποτε γιατί θα μπορεί να υποστηρίξει ότι είναι ο δικός του ο υπολογιστής. Δεν είναι καινούργιος δηλαδή είναι μεταχειρισμένος και απλά τον παίρνω για να πάω το ταξίδι μου στην Ευρώπη.

Το κακό είναι ότι για να μεταφέρεις μία τέτοια αποσκευή και ένα τέτοιο μέγεθος θες ειδική τσάντα η οποία εάν σου επιτρέψουν να την πάρεις στο αεροπλάνο έχει καλώς, εάν όχι την πάτησες.
Κοστίζει πάρα πολλά για να διασφαλίσεις ότι είναι σε τέτοια τσάντα που δεν θα σπάσει μαζί με τις υπόλοιπες αποσκευές. Εάν δηλαδή δεν μπορείς να το πάρεις σε ειδική τσάντα σαν χειροαποσκευή το ξεχνάς, δεν υπάρχει περίπτωση να το βάλεις μέσα σε βαλίτσα ή άλλη τσάντα και να μη το σπάσουν στα μπαγκάζια τα κοινά.

ειδικά αν μιλάμε για μοντέλο των 27 ιντσών! :afro1:  :afro1:

• iceage2609 likes this

Similar Topics Collapse

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users